Лажен профил со името на сопругата на Пендаровски ветувал по 5000 евра за 100 среќници

By

Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Стево Пендарвски утрово објави дека е креиран лажен профил, направен со нејзиното име, во кој таа избира среќници на кој ќе им дели парична помош од 5000 илјади евра. Корисниците требале да го внесат името и презимето и да ја споделат објавта, а потоа да чекаат дали се во тие 100 среќници или не.

На лажниот профил кој е отворн од вчера е искорисено презимето од претседателот Пендаровски, иако неговата сопруга го има задржано моминското презиме. Куп кометари и споделувања  под објавта за днации, а лажниот корисник на профилот  уредно им одговарал на сите кои пишуваат. За да изгледа повердостоен профилот, предходно користени се и објави од активностите на претседателот.

„Профилот е пријавне во МВР, но би ве замолила за побрза реаакција“, пишува сопругата на Пендаровски која од пријателите на соцоијалните мрежи дознала за лажниот профил.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeBee anime online

Grimgar of Fantasy and Ash (https://4anime.biz/m/ZYx) Episode 12

Website https://gogoanime.be: Watch Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory - Mayfly of Space gogoanime Episode Full haikyuu gogoanime

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE