Македонскиот виолинист Петар Маркоски е избран за најдобар интернационален музичар на манифестација во Либан

Македонскиот виолинист Петар Маркоски е избран за најдобар интернационален музичар на манифестацијата „Мурекс Д’ор“ во Либан.

Станува збор за меѓународна церемонија за доделување на награди која се одржува во Либија.

Маркоски кој инаку е поранешен учесник во шоуто за таленти „М2“ и виолинист кој на својот инстаграм профил постојано споделува видеа од кавери отсвирени на виолина, објави неколку фотографии од доделувањето на награда во „Касио ди Либан“.

„Ви благодарам „Мурекс Дќор“ за оваа неверојатна награда. Но, благодарност до сите од цел свет за неизмерната љубов и поддршка, немаше да успеам без вас. Ве сакам“, напиша Петар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Markoski (@petarmarkoski)

Scroll to Top