Миа Костова на Водици го крштеваше синот Андрија во Охрид

Познатата инфлуенсерка и водителка Миа Костова на Водици го кршеваше синот Андрија во Охрид. Таа јa сподели веста на Инстаграм, а објави и фотографија од црквата.

На церемонијата присуствуваше и Тијана Скулиќ, најдобрата другарка на Миа, со која често споделуваат заеднички видеа и фотографии на социјалните мрежи.

 

Инфлуенсерката неодамна објави видео на својот jутјуб-канал, во кое задно со Тијана на хумористичен начин ја прикажаа состојбата во нашиот здравствен систем. Подоцна истото го направија и со администрацијата во Македонија.

(Видео) Цигарaта во уста, карминот на најјако: Миа Костова како главна сестра испрати порака до здравствениот систем

Scroll to Top