Мила од Македонски Брод ги освои Русите со македонска песна

By

Пеењето на 11-годишната Мила Пеовска од Македонски Брод многумина го нарекуваат „совршено“. Ова девојче пее македонски народни песни со огромна емоција, а луѓето што ја слушаат велат дека ги остава без здив.

На интернет неодамна се појави снимка од пред три години од Интернационалниот етно-фестивал во Воронеж, Русија. На снимката Мила има само 8 години и ја пее „Ој Јано, Јано“.

Ќе ви се допадне

Omoi no Kakera (https://animepahe.cc/m/60QR) Episode Full

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Tenshi no Shippo Chu!: Tenshi no Utagoe anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation season 2

AnimeFreak: Serendipity the Pink Dragon (Dub) anime episode MOVIE online free at https://animefreak.ws animefreak boku no hero

Deviantart: https://www.deviantart.com/animeflixnl

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimelol/about