Миле Јанакиески со децата на лулашки

By

Екс министерот за транспорт и врски од ВМРО ДПМНЕ,Миле Јанакиески, денеска беше во скопското кафуле „АБЦ“. Јанакиевски го искористи топлото неделно попладе за кафе но и дружба со своите деца, на детското игралиште на лулашките.

Јанакиевски откако се повлече од политката ретко се огласува во јавноста.

Тој на едно од рочиштата кои се водат против него од страна на СЈО, изјави дека сега неговиот работен ангажман го продолжил во администрацијата на „Пелистерка“.

 

Ќе ви се допадне

Watch SK8 the Infinity Episode 1 at Crunchyroll free crunchyroll premium reddit

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 36 at website https://animeflix.nl the god of highschool animeflix