Перо Антиќ игра баскет во Росоман

By

Македонскиот кошаркар и НБА-играч, Паро Антиќ, викендов го помина во Росоман каде што играше уличен баскет со жителите на Росоман и околината. Таму веќе шеста година по ред се одржува натпреварувањето „Стрит бол“ каде што Антиќ беше почесен гостин и ја прифати поканата да дојде. „Не знам кој пат покажа зошто е голем човек и дел од своето драгоцено време несебично го подели со луѓето од Росоман“, велат присутните. За журот и музиката беше задолжен Панчо ДНК.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне