Пионерите на македонскиот хип-хоп „Чиста околина“ со нова песна го најавија следниот албум

By

Пионерите на македонскиот хип-хоп „Чиста околина“ го објавија првиот сингл од својот следен албум, кој треба да излезе во првата половина на 2022 година. Ова ќе биде вториот од трите албуми што ги најавија.

„‘Чиста околина‘ останува доследна на својата бескрајна музичка љубопитност и на новата песна ‘Врие Македонец‘ го спојува хип хоп изразот со семплови од Драган Ѓаконовски-Шпато, ‘Телонаука совршена‘, ‘Анастасија‘ и Алек Пејовски“, велат од издавачката куќа „Филтер лејбл“.

„Чиста околина“ во мај го објави Avant-garde fatiguée, нивниот прв албум по повеќе од 25 години пауза. Тој претходно беше најавен со сингловите „Си играме со рапот“ и „Малку поети“.

Ќе ви се допадне

animeheaven. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 22

english anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

anime heaven Attack on Titan Season 2