Почина раперот Роб Блек

By

Раперот Роберт Рос, познат како Блек Роб, почина на 52 години од срцев удар во болница во Аталанта. Веста за смртта на музичарот ја објави Пи Диди, негов близок пријател и соработник.

„Почивај во мир брату мој“, напиша Диди и објави слика на инстаграм.

Музичарот номиниран за Греми, бил донесен во болница утрото во неделата, но лекарите не успеале да го спасат. Според медицинските записи, тој доживеал срцев удар како резултат на ретка болест на бубрезите.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao my hero: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 20

KissAnime kiss kiss anime: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full