Познатиот јутјубер Стефонатор опериран од тумор: Се соочив со долги хемотерапии

By

Познатиот јутјубер Стефонатор за првпат прозборе за болеста и лошиот перод низ кој минувал откако измнатава година му бил дијагностициран тумор на тестиси.

Тој објаснува дека бил запрепастен и со неверување ја примил веста кога му ја соопштиле докторите. Објасни дека едниот тумор го извадил со операција, а другиот со долги и мачни хемотерапии. Стефонатор доби  огромна поддршка откако јавно прозборе за болеста. Тој не само што е познат јутјубер, туку ја води и својата емисија „90 секунди“ во која му гостуваа речиси сите познати јавни личности.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix howls moving castle: Fairy Tail (Dub) (https://animeflix.nl/m/bg9m) Episode 175

KissAnime kissanime black clover: Umibe no Étranger (https://kissanimeonline.com/m/OgX2) Episode Full