(Галерија) Пушти музика и нека иде живот: Со журка Лила го прослави 50.роденден

By

Водителката Лила Филиповска вчера го прослави 50. роденден. Јубилејна бројка заради која и дојдоа пријателите на раденднската журка во ресторанот Дион. Музика, вино, торта…се беше по ќеф на познатата водителка и бој еден инфлуенсерка кај нас.

 

 

За забвата беше задолжен Џони кој пееше на роденденот, а за микрофон се фати и Лила. Покрај синиот Филип на журката беа и колегите од Сител како и нејзини блиски пријатели.

Изненадувањата за Лила почнаа  ден предходно кога доби роденденска торта во форма на бургер со свеќички со бројот 18.

Таа објави и видео на кое игра и пее со порака „Пушти музика и нека иде живот. Лани,за разлика од оваа година, роденденот помина скромно, без гужва зарди пандемијата и полициските часови.

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Great Dangaioh (Dub) Episode 13

ANIMEFLIX: Big Order OVA anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix detective conan

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflv.uk: Watch Honoo no Alpen Rose animeflv Episode 2 watch anime