Скијачот Антонио Ристевски ја побара за сопруга својата девојка

Македонскиот репрезентативец по алпско скијање, Антонио Ристевски, ја побара за сопруга својата девојка Софија. Антонио го сподели моментот на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

28-годишниот скијач доби голем број честитки и пораки за успеси и среќа на приватен, но и на спортски план.

 

Scroll to Top