Тимчо и Цанде седнаа на кафе во маало по изборите во Аеродром

By

Новиот градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, седна на кафе во маало со своите противкандидати.  По победата над кандидатот на СДСМ, Алекандар Филиповски-Цанде, фотографијата од дружбата во аеродромското кафуле беше вистинско освежување.

„Ги поканив моите противкандидати на кафе-дружење за да испратиме порака за обединување, кое не само на Аеродром, туку и на цела Македонија ѝ е потребно. Сè ова го направив со цел да излеземе од оваа состојба во која се наоѓаме и да им го подобриме животот на нашите сограѓани.

Секоја идеја, секој проект што е од интерес на граѓаните, ќе го прифатам и реализирам. Аеродром е на сите нас. Заедно да придонесеме за нашето маало“, рече новиот градоначаник на Аеродром, Тимчо Муцунски.

Ќе ви се допадне

Website https://animedao.nl: Watch Zillion: Burning Night animedao Episode Full animedao demon slayer

AnimeFLV: Junji Ito Collection anime episode 12 online free at https://animeflv.uk anime sites

STARMYU 3 Episode 12

Yuki Yuna is a Hero: The Hero Chapter Episode 6

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa