Вечeра за глупаци го наполни ГТЦ, долг аплауз и насмеани лица по вчерашната претствата на Комедија

By

Вчеравчер бше вистинско уживање да се биде во ГТЦ каде Театар Комедија ја играше претставта „Вечера за глупаци“ на режисерката Ирена Стеријовска. Ова е првата претстава од Викенд на отворено на Петата фасада во ГТЦ, која никогаш не била толку полна како вчера.

Конечо после долго време откако не затвори пандемијата се слушаше долг апалуз, воодушевна публика и среќни лица.

 

“ Одеме понатака , на отворено. Фала на сите што дојдовте вечерва да вечераме заедно“, вели директорката на Комедија, Нора Шаќири-Марковиќ.

Вечерва ќе се игра прествата „На отворено“, а утре е   „Чао пријатно“ . Со  “Вечра за глупаци“  Театар Комедија ќе се престват и во август на Охридко лето.

 

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheavens. THE [email protected] SHINY FESTA Episode 3

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Ginga Hyouryuu Vifam (https://wcostream.cc/m/K2bL) Episode 46

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Ze Tian Ji 3rd Season (https://gogoanime.be/m/WQ3W) Episode 12

KissAnime Paper: https://paper.li/HCICkAjUZq9fwf3gJvq07#/