Вера Ванг потпиша децениски договор со „Проновиас“, првата колекција венчаници од 1.600 до 4.000 долари

By

Познатата дизајнерка Вера Ванг и шпанскиот бренд за венчаници „Проновиас“ од сега заедно на светскиот пазар за невестински фустани.

Тие неодамна ја презентираа нивната прва заедничка колекција насловена како „Vera Wang Bride“. Вкупно 60 креации со потпис на 73-годишната дизајнерка за „Проновиас“ се претставени, а цената се движи од 1.600 до 4.000 долари. Дел од венчаниците се со рачна изработка, имаат тантела, корсети, впечатливи детали, но има и такви со посмирена естетика.

Договорот е потпишан на 10 години, вест што беше најавена уште пред неколку месеци, па ќе биде интересно да се види во која насока Ванг ќе го однесе шпанскиот бренд, имајќи ја предвид нејзината авангардност и нежноста на „Проновиас“.

 

 

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch One Room Second Season Special twistmoe Episode Full anime twist app

Website https://kissanime.mx: Watch Big Order (TV) kissanime Episode 10 kissanime down

AnimeTV: Cooking with Valkyries II anime episode 8 online free at https://animetv.cc my anime tv

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756