(Видео) Анета Молика и Џими го покажаа својот дом

By

Уште еден доказ дека македонските фолк-пејачи добро заработуваат е домот на Анета Мицевска и нејзиниот сопруг Џими од групата „Молика“, кои ги отворија вратите на својот семеен дом.

dobivaj vesti na viber

Фронтменот на група „Молика“, Џими Мицевски, кој е обвинет во случајот „Транспортер“ на специјалното јавно обвинителство, побара од судот денеска да се одложи следното рочиште за предметот затоа што имал турнеја во Австралија.

Доколку не го почитува договорот, Мицевски рече дека ќе треба да плати отштета од 50.000 долари. Тој побара од судот раздвојување на постапката.

Ќе ви се допадне