(Видео) Ангел Јовевски со песна од Тоше ја освои публиката во „Ѕвездите на Гранд“

By

Во последната емисија од вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, радовишанецот Ангел Јовевски со изведба на песната „Полско цвеќе“ од Тоше Проески успеа да ги освои публиката и жирито и да се пласира во следниот круг.

Како втора песна на својот настап Јовевски ја избра Ciao Bella на „Тропико бенд“.

Во продолжение видете го настапот на нашиот Ангел Јовевски.

Ќе ви се допадне