(Видео) Битолчанец ја преработи „Осамен“ од Трајче Манев

By

18-годишниот битолчанец Божидар Николовски отсекогаш сакал да се занимава со музика. Тој неодамна го сними својот прв кавер и ја препеа песната „Осамен“ од Трајче Манев. По објавувањето на видеото, Божидар доби бројни пофалби за изведбата.

Песната „Осамен“ Манев ја испеа на „Макфест“ 1987 година. Таа и претходно била преработувана. За многумина оваа е една од најубавите песни испеани во осумдесеттите години.

Ќе ви се допадне

Watch Wonder Egg Priority Episode 1 (https://crunchyrollfree.com/m/0nxg/ep-1) at Crunchyroll crunchyroll anime free

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita Episode Preview at website https://funimationfree.com dragon ball z funimation dub