(Видео) Бродските сирени со музиката на Тоше се огласија во Охрид во чест на поп-ѕвездата

By

Tочно напладне во од Охриското езеро се огласија сирените од бродот „Армада“ од градското пристаниште, проследени со мелодијата на една од најтажните композиции од Тоше, „Игри без Граници“. Музиката на Тоше одекна и од охридската гимназија, пренесе Охрид Њус. Иницијативата за оддавање почит на Тоше на овој начин, втора година по ред е од Лајанс клубот „Лихнидос“.

Денес е 14-годишнината од загинувањето на Тоше Проески. Во Крушево од изутрина пристигнуваат негови фанови од земјава и од Хрватска, Бугарија и Русија. Пристигнаа и ултрамаронците кои тргнаа од Нова Градишка до Крушево. Дел од нив изразија желба ултрамаратонот да се вика „Маратон на љубовта“.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at KissAnime kissanime uk

GoGoAnime: Tsugumomo2 OVA anime episode Full online free at https://gogoanime.be attack on titan gogoanime

AnimeKisa: Lord of Lords Ryu Knight: Adeu's Legend anime episode 13 online free at https://animekisa.in anime sites

https://twistmoe.net twist anime

AnimeHeaven: Crossing Time anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven hunter x hunter