(Видео) Фолк-пејачот Живе Мешуревски сними нова песна

By

Младиот македонски фолк-пејач Живе Мешуревски сними нова песна „Не плаши се“. Автори се Борче Нечовски и Дејан Момоировски, а во спотот се појавува и манекенката Моника Јованоска. Мешуревски вели дека е задоволен од сработеното и дека се надева дека брзо ќе ја освои публиката.

„Станува збор за песна со побрз и помодерен ритам. Динамична е и певлива. Мислам дека ќе ѝ се допадне на публиката. Песната се снимаше во мојата Преспа, на прекрасните локации како што се Отешево и Претор“, ни кажа Мешуревски.

Живе е студент по соло пеење на Факултетот за музичка уметност во Скопје. Тој вели дека веќе работи и наскоро планира да ја објави и својата трета песна.

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Space Adventure Cobra twistmoe Episode 31 anime sites

Website https://animeflix.nl: Watch Ultraman USA (Dub) animeflix Episode Full animeflix another

Website https://gogoanime.be: Watch Dragon Quest: Your Story (Dub) gogoanime Episode Full gogoanime jojo

AniWatch: Dragon's Heaven anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimelol/3582393/savethedate/

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/kissanimemx