(ВИДЕО) Голот на Алиоски најдобар за месец август во Чемпионшип

By

Езџан Алиоски, фудблерот на Лидс Јунајтед,  ја доби наградата за најдобар гол во месец август, откако доби 63% од гласовите на сите што гласаа во анкетата.

Македонскиот репрезентативец биеше од далечина и го погоди голот на Нотингем Форест, а неговата екипа оствари победа во тој меч. 25-годишниот Алиоски освен што го постигна деби голот во англискиот фудбал, за кусо време оствари и две асистенции.

Ќе ви се допадне

Battle Skipper (https://animeheaven.pro/m/xVjv) Episode 3

Watch Candy Candy: The Call of Spring Episode Full

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

KissAnime: Sailor Moon (Dub) anime episode 46 online free at https://kissanime.mx vinland saga kissanime

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/animefreakws

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol