(Видео) Иџе удри во ограда на трката во Франција

By

Денешната трка ТЦР шампионатот што се возеше во Ле Кастелет, Франција, беше прекина уште на почетокот, откако нашиот најдобар автомобилист, Игор Стефановски – Иџе се заби во оградата.

Иџе почна одлично, ама во обид да го престигне Милер ја загуби контролата над својот автомобил на дождливото време и удри во заштитната ограда. Тоа целосно го уништи неговото „хјундаи“ и ја прекина трката, оти мораа да се расчистат деловите од возилото што останаа на патеката.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime steins gate gogoanime: Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13

AnimeDao animedao kiss: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 1