(Видео) Магде го збудале Александар од „Гранд“

By

Фолк-пејачот Александар Темелков, кого публиката го запозна од шоуто „Ѕвездите на Гранд“, ја промовира новата песна „Ах мори Магде“. Песната има преку 11.000 прегледи на Јутјуб, а фановите го прашуваат која е таа Магде што го спобудале.

Текстот за „Ах, мори Магде“ го напиша Ангела Стрезовска, музиката и аражманот се на Славко Ристески, а трубата ја свири Филип Нуне од „Нуне брадрс“. Александар сними и видео кое го реализираше „Ин продукција“.

Ќе ви се допадне