(Видео) Мими не успеа да го освои жирито во „Гранд“, со „Зошто си ме мајко родила“ го заврши учеството во музичкото шоу

By

Мими Јовановска од Велес го заврши натпреварувањето во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Таа не успеа да го освои жирито со нејзините изведби на „Зошто си ме мајко родила“ и „Кажуј крчмо“.

Мими не ги доби потребните гласови за понатамошен пласман. Жирито и кажа дека иако почнала како аутсајдер, со текот на времето многу се подобрила.

Таа доби само пет гласа и комплименти дека се подобрила со нејзините изведби, пеење и стајлинг, но, дека го нема потребното за понатамошен пласман.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime sites ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations

stream anime online ANIMEFLIX Death Note

ANIMEFLIX DARLING in the FRANXX Episode 17

anime stream Black Clover (Dub)

ANIMEFLIX JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable