(Видео) Наталија Славева со тажна љубовна приказна

By

По пауза од пет години, поп-пејачката Наталија Славева ја сними баладата „Штом љубовта исчезне“. За песната таа сними и спот, а го промовираше преку „Јутјуб“.

„Оваа песна ја испеав на годинашниот ‘Макфест’. Музиката за оваа тажна љубовна приказна ја компонираше Томислав Коцевски, текстот го напиша Огнен Неделковски и аранжманот е на Дејан Миленковски. Видеото го снимавме во винаријата Камник, во режија на ‘Фабрика продукција’. Искрено, уживав и мило ми е што ѝ се вратив на музиката. Ветувам, ќе бидам поактивна отсега“, рече за „Репортер“ Наталија.

Наталија последниве години настапуваше во кафулиња и во клубови во земјава. Таа неодамна ја препеа и макфестовската песна „Свирете ја зајди зајди“, а наскоро ќе промовира уште една нова песна.

(А.Ј)

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Haré+Guu Deluxe twistmoe Episode 6 english anime

Website https://animedao.nl: Watch Chironup no Kitsune animedao Episode Full animedao overlord

AnimeBee: Island (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to gogoanime

AniWatch: Mai-Otome Specials anime episode 9 online free at https://aniwatch.pro watch animes

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/animeflixnl/

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/animeflixnl/