(ВИДЕО) Рок-бендот Fiction ја промовираа „После Дождот”

By

„После Дождот” е прва авторска песна на рок -бендот „Fiction“ од Скопје. Текстот е заеднички, (на Fiction), додека зад музиката и аранжманот се на Виктор Захариев и Петар Ѓуревски. Наскоро најавуваат снимање на нивниот прв студиски албум.

Бендот го сочинуваат Петар Ѓуревски – вокал, Виктор Захариев – гитара/пратечки и вокали и Филип Андонов – гитара.

Бендот постои од јуни 2016 година и од тогаш има настапувано во многу локали низ Скопје и низ Македонија.

Ќе ви се допадне

Jujutsu Kaisen (TV) Recap (https://kissanimeonline.com/m/r7KN) Episode Full at KissAnime kissanim3

Watch The Misfit of Demon King Academy Episode 12 (https://gogoanime.be/m/VXQj/ep-12) at GoGoAnime gogoanime demon slayer