(Видео) Шеф Марк го прослави 52. роденден

By

Марк Де Јонг, познат како шеф Марк од кулинарското шоу „Брза кујна“ го прослави 52 роденден. Тој, на „Фејсбук“ објави видео од дел роденденската атмосфера.

Марк роденденот го помина со своите најблиски и пријатели и им се заблагодари на сите за убавите честитки.

Поради пандемијата со коронавирус, шоуто „Брза кујна“ паузира со снимање, но шеф Марк со неговиот колега Никола, продолжија со готвењето.

Тој со своите специјалитети често знае да се пофали и на социјалните мрежи. Инаку, познатиот готвач кој е долги години во брак со Василка, има две деца. Тие живеат во Белгија.

Ќе ви се допадне

AniWatch: Maps (Dub) anime episode 4 online free at https://aniwatch.pro watch animes

AnimeTV: Magical Girl Ore anime episode 12 online free at https://animetv.cc japanese anime tv

Website https://animeheaven.pro: Watch Hayate the Combat Butler!! animeheaven Episode 25 watch anime online

AnimeKisa: Fantastic Children anime episode 26 online free at https://animekisa.in anime online

Zippyshare: https://www.zippyshare.com/animefreakws

Subrion: https://subrion.org/members/info/gogoanimebe/