(Видео) Шеф Марк го прослави 52. роденден

By

Марк Де Јонг, познат како шеф Марк од кулинарското шоу „Брза кујна“ го прослави 52 роденден. Тој, на „Фејсбук“ објави видео од дел роденденската атмосфера.

Марк роденденот го помина со своите најблиски и пријатели и им се заблагодари на сите за убавите честитки.

Поради пандемијата со коронавирус, шоуто „Брза кујна“ паузира со снимање, но шеф Марк со неговиот колега Никола, продолжија со готвењето.

Тој со своите специјалитети често знае да се пофали и на социјалните мрежи. Инаку, познатиот готвач кој е долги години во брак со Василка, има две деца. Тие живеат во Белгија.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

stream anime online Tokyo Revengers

WONDER EGG PRIORITY

goanime pe How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 6

sites to watch anime My Hero Academia Season 5 (Dub)