(Видео) „Тајфата“ сними љубовна песна и ја посвети на сите жени за 8 март

By

Македонскиот бенд „Тајфата“ има нова песна, „Љубов без крај“. Тие снимија и видео, кое им го посветија на сите жени. Музиката ја љубовната балада е на Владимир Богески, текстот е на Сара Пројковска, а аранжманот е на Рубин Димкоски и Владимир Богески.

„Честит 8 март“, напиша „Тајфата“ покрај видеото што го промовираа преку нивниот Јутјуб канал.

Ќе ви се допадне