Зафир Хаџиманов погребан на гробиштата во Белград

By

Филмскиот актер, пејач и композитор Зафир Хаџиманов вчера беше погребан на Новите гробишта во Белград. Неговата урна е положена во Алејата на заслужни граѓани на белградските Нови гробишта.

Хаџиманов ја изгуби битката со коронавирусот на 27 март, а вчера беше погребан во кругот на најблиските членови од семејството и пријателите. За време на погребот беа испочитувани сите мерки против коронавирусот.

За потсетување, неговиот син Васил објави дека по завршувањето на пандемијата, неговиот татко ќе биде погребан онака како што доликува и како што тој би сакал, со песна и насмевки.

Васил Хаџиманов: Ќе го испратиме татко ми како што тој би сакал, со песна и насмевка

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix food wars: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 77 (https://animeflix.nl/m/YYo4/ep-77)

AnimeDao dubbed anime: Watch SK8 the Infinity (Dub) Episode 1 (https://animedao.nl/m/OdJK/ep-1)