(Фото) Децата на Перо Антиќ му го ишараа целиот автомобил

By

Децата на познатиот кошаркар Перо Антиќ, Лука, Павел и Петар со спреј му го ишараа автомобилот. Тој се пофали дека децата ги бивало за цртање па фотографиите со ишараниот „мустанг“ ги објави на „Инстаграм“.

dobivaj vesti na viber

Аввтомобилот на Перо Антиќ чини 70.000 евра. На средината на хаубата и вратите го испишаа бројот „12“, кој Перо го носеше на својот дрес.

Претседателот на македонската кошаркарска федерација беше 13 години во брак со Ружица, со која ги доби трите деца Лука, Павел и Петар.

 

Ќе ви се допадне