(Фото) Како изгледа Есмералда по две децении од снимањето на серијата

Мексиканската актерка позната по серијата „Есмералда“, која стекна голема популарност и во Македонија, Летиција Калдерон, пред две децении стекна голема популарност.

dobivaj vesti na viber

Серијата беше позната во целиот свет, а истовремено се емитуваше и во нашата земја. Оваа теленовела кај нас се емитуваше на МТВ во 1999 година.

Серијата во Мексико доби наградата за најдобра теленовела на годината.

Летиција во 1999 година се омажи за својот колега Марко Лопез. Но, по 2 години брак, таа се разведе и поминуваше многу тежок период од својот живот.

За среќа, подоцна го запозна Хуан Кољада, со кој има два сина Лусијан и Карло, но и од него се разведе во 2007 година. Таа и ден-денеска е многу популарна во Мексико каде што глуми главна улога во многу филмови. Во јули ќе наполни 48 години.

Scroll to Top