(Фото) Росана го покажа внукот

By

Пејачката Росана Сариќ објави фотографија од нејзиниот внук Ноа. Следниот месец тој ќе наполни една година, а среќната баба ги сподели емоциите со своите обожаватели.

„На баба и на дедо, сонце наше, наша душа мила. Крофна наша, денес полни 11 месеци“, напиша Росана.

Ноа е син на ќерката на Росана, Ивана и нејзиниот сопруг Џејмс кој е Англичанец. Ивана и Џејмс се венчаа во 2017 година во скопски ресторан.

 

Ќе ви се допадне