Легендарните „Ролинг стоунс“ по 18 години ќе објават нов албум

Легендарниот бенд „Ролинг стоунс“ го најави објавувањето на својот прв албум по 18 години. Последниот албум „A Bigger Bang“ го објавија во 2005 година, а сега доаѓа „Hackney Diamonds“. Ова воедно ќе биде и прв албум по смртта на долгогодишниот член на бендот – тапанарот Чарли Вотс.

Мик Џегер, Кит Ричардс и Рони Вуд утре ќе гостуваат во шоуто на познатиот американски водител Џими Фалон, каде официјално ќе го промовираат новиот албум „Hackney Diamonds“ и ќе споделат повеќе детали за него, а шоуто ќе биде и достапни на Јутјуб, пренесува АП.

„Ова е навистина момент што сакаме да го споделиме со обожавателите ширум светот преку Јутјуб“, се вели на официјалната веб-страница на бендот.

Промотивната кампања за новиот албум вклучуваше проекција на познатото лого на бендот, имено испакнатиот јазик и усни, на фасадите на познати згради ширум светот, вклучувајќи ги Лондон, Париз и Њујорк.

Scroll to Top