Македонија и Италија одиграа нерешено во квалификациите за Европско

Македонските фудбалери одигра нерешено 1-1 против Италија, во натпреварот од квалификациите за Европското првенство. Прв гол за Италијаните даде Чиро Имобиле, во 47 минута. Израмни капитенот на Македонија Барди од слободен удар во 81 минута.

За потсетување, по двата порази во низа од Украина и Англија, Македонија освои бод во квалификацискиот циклус.

🚨🚨| GOAL: North Macedonia equalise!

North Macedonia 1-1 Italy

pic.twitter.com/NCq9WvMpmX

— CentreGoals. (@centregoals) September 9, 2023

Scroll to Top