Манчестер јунајтед го бара детето со сребрениот медал од Мурињо

By

Манчестер јунајтед го бара детето на кое Жозе Мурињо му го подари сребрениот медал по завршувањето на Суперкупот. „Дали некој го познава среќниот добитник? Ве молиме контактирајте нè!“ пишува на официјалната фејсбук-страница на Манчестер јунајтед. „Врвен гест од Жозе, што медалот од УЕФА Суперкупот го подари на млад навивач!“ стои напишано на страницата на Манчестер.

По завршувањето на натпреварот со Реал, на кој играчите на Мурињо изгубија со резултат 2:1, тренерот дојде до трибината со навивачите на Манчестер јунајтед и го подари медалот на дете во публиката. По ова, на пресот во Скопје Мурињо изјави: „Кога ќе победам понекогаш ги чувам медалот, па можете да замислите што правам кога ќе загубам’’. Тој рече дека медалот ќе го стави некаде во својата куќа, а детето облечено во дресот на Манчестер никогаш нема да го заборави.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Wooser's Hand-to-Mouth Life anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime

AnimeTV: Mini Moni the TV anime episode 15 online free at https://animetv.cc anime tv shows website

AnimeHeaven: I'll Make a Habit of It anime episode 20 online free at https://animeheaven.pro anime heaven anime

TwistMoe: Shiki (Dub) anime episode 22 online free at https://twistmoe.net watch anime free

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/animeflixnl/

Ask studybible: https://ask.studybible.info/user/animeflixnl