Меркур влегува во Стрелец: Во следниот месец ќе бидеме љубопитни

Меркур влегува во Стрелец денеска и останува таму до 1 декември.

Следниот месец ќе биде многу добар период за научници, експерти, водичи, едукатори и оние кои имаат големо влијание врз другите во својата работа. Влегувањето на Меркур во Стрелец ќе поттикне љубопитност, жед за знаење и инспирација.

Меркур влегува во Стрелец: Каков ефект ќе има врз нас?

Меркур е планетата која се занимава со меморијата и способноста за учење. Ги контролира нашите рефлекси, сетилниот систем, јазичната кореспонденција и сè што е поврзано со броевите. Стрелец, пак, значи инспирација, знаење и среќа. Така, во следниот месец ќе учиме и ќе уживаме. Овој транзит во нас ќе ја разбуди желбата за знаење, но и ќе поттикне инспирација. Значи, дозволете твојата фантазија да преземе и учи преку забавни процеси. Каков ефект ќе има овој транзит на секој знак.

Овен
Ова ќе биде многу успешен период за сите наставници и ментори. Лесно ќе оставите впечаток кај другите бидејќи вашите комуникациски вештини ќе бидат на високо ниво. Студенти, земете ги вашите книги затоа што сега е вистинското време да го положите тој тежок испит. Ова е добар период за патување, но и за интроспекција.

Бик
Биковите во наредниот период ќе се соочат со ненадејни проблеми поради недоразбирања во комуникацијата. Размислете како другите ве разбрале. Може да настанат проблеми и на финансиски план, затоа бидете штедливи. Слободните Бикови мора да внимаваат со кого се дружат. Можни се и алергии и инфекции на кожата.

Близнаци
Овој транзит ќе биде корисен за Близнаците. На љубовен план ќе бидете подготвени за нови чекори, па можно е да се верите или венчате. Оние кои се веќе во брак ќе ја зајакнат врската со партнерот. Ова е и одличен период за склучување деловни партнерства. Здравата исхрана и физичката активност ќе ви ја вратат младешката енергија.

Рак
Ова ќе биде проблематичен период за Раковите. Можно е да се соочите со здравствени проблеми како дијабетес, нарушувања на црниот дроб и дигестивни проблеми. Можни се и конфликти со најблиските роднини. Меѓутоа, ако се занимавате со трговија, банкарство или сте студент, ова ќе биде поволен период за вас на деловен план.

Лав
Ова ќе биде период на трошење за Лавовите. Ќе вложите многу пари во образованието, љубовните врски и децата. Сепак, бидете малку повнимателни со трошењето, или ќе останете без пари. За оние кои учат математика, јазици или пишување, ова е погоден период за полагање испити. Поради добрите комуникациски вештини, ќе ја зајакнете врската со партнерот.

Девица
За време на Меркур во Стрелец центарот на вниманието ќе биде вашето семејство. Може да размислите да работите од дома за да поминете квалитетно време со вашето семејство. Ова ќе биде поволен период и за купување на домашни апарати, реновирање на домот или купување автомобил. Оние кои се занимаваат со недвижнини ќе најдат голема поддршка од тимот.

Вага
Овој транзит ќе биде многу поволен за оние кои се занимаваат со медиуми, филмска режија, пишување или маркетинг. Вашите комуникациски вештини ќе ви овозможат да ја постигнете секоја цел што ќе ја поставите. Големи се шансите да тргнете во кратка авантура или да ве посети некој пријател од странство.

Шкорпија
Комуникациските способности на Шкорпијата ќе бидат совршени, но ако користите премногу сарказам, тоа ќе доведе до проблеми. Можно е да се соочите со проблеми во семејството кои ќе доведат до конфликти. Финансиите ќе бидат стабилни, но доколку сакате да вложите пари во нешто, дознајте се за проектот пред да го направите тоа. Можни се проблеми со грлото.

Стрелец
Меркур во вашиот знак ќе ви донесе поволни ситуации и на професионален и на личен план. Стрелците кои се сингл ќе најдат сродна душа, а оние кои се во врска може да одлучат да се венчаат. На професионален план, работите ќе одат многу добро за оние кои работат со пари и се впуштаат во нов проект.

Јарец
Следниот период ќе ви донесе неочекувано зголемување на трошоците и загубите, а причините ќе бидат од здравствен карактер и службени патувања на далечни дестинации. Можна е и промена на работното место. Оние кои се подготвуваат за испити на факултетите кои се занимаваат со финансии ќе имаат успех. Здравјето ќе биде стабилно.

Водолија
Влегувањето на Меркур во Стрелец ќе ви донесе поволна енергија за градење професионални и социјални мрежи. Покрај тоа, ова исто така ќе биде многу добар финансиски период, но размислете добро пред да потрошите голема сума пари? Дали е навистина профитабилно? На љубовен план конечно ќе ги решите проблемите кои се бришат под тепих.

Риби
На деловен план, ова ќе биде многу добар период за мотивациони говорници, астролози, наставници и предавачи. Ќе бидете многу влијателни со луѓето и ќе успеете да го привлечете нивното внимание и доверба. Ви претстои службено патување каде што можеби ќе запознаете сродна душа. Почестете се со луксузниот автомобил или додаток за домот што отсекогаш сте го посакувале.

Scroll to Top