Новак Ѓоковиќ уживаше на плажата во Мајами во друштво на пријатели

Новак Ѓоковиќ е снимен како ужива на плажа во Мајами во друштво на пријатели, без сопругата Јелена, откако го откажа настапот на турнирот во Мајами опен.

36-годишниот српски тенисер пристигна на плажата откако се смести во хотелот, а уживаше во пливањето и дружењето со своите пријатели и не пропушти да се фотографира со фановите.

Инаку, Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Мајами по поразот на турнирот во Индијан Велс од 123. играч во светот Италијанецот Лука Нарди и изјави дека моментално прави баланс меѓу приватниот живот и професионалните обврски.

Scroll to Top