Преслава од „Преспав“ запеа сред интервју: Во кафеана нарачувам само македонски песни

By

Актерката Јана Маринова, која публиката ја запозна како Преслава, новата газдарица на пансионот „Преспав“, за себе вели дека е жив вулкан. Зависна од адреналин, кој ја тера да снима опасни сцени, и сосема поинаква, како што вели, од Преслава, „која е надмена и која дошла во Преспа да ги учи што е селски туризам“.

dobivaj vesti na viber

Бугарската актерка Маринова во Скопје и Битола го промовира новиот филм „Диви и среќни“, акциона комедија, каде што ја игра главната улога и е еден од продуцентите. Филмот во Бугарија ги собори рекордите на гледаност. „Не знам како ќе ѝ се допадне на македонската публика. Бугарите го сакаат филмот за двете жени кои бегаат од законот. Филмот навистина е одличен, има многу хумор“, искрена е актерката.

Откако ни ја запеа во студиото омилената македонска песна, која, како што вели, „во македонските крчми само таа ја барам со црвено вино“, низ разговорот многу дознавме за неа. Како е навистина да си каскадерка и што се случува кога виси на обрачот без заштита, како економистката станала глумица, тешко ли е да се игра стриптизета… Но, и за сопругот, кој му е дублер на Силвестер Сталоне, и за животот со него, за 18-годишниот син од првиот брак, за љубовта, за опасните сцени, за тоа како е да се биде мис на Бугарија, за македонскиот јазик и шегите на сетот на „Преспав“… Гледајте го интервјуто!

Александра Георгиев

Ќе ви се допадне

animes online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime free Attack on Titan Season 3

Boruto: Naruto Next Generations

anime to watch Attack on Titan

ani watch My Hero Academia Season 3 (Dub)

stream anime online Josee, the Tiger and the Fish

tải go88