Сер Алекс Фергусон во Стара скопска чаршија

By

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед и легенда на клубот, но и на светскиот фудбал, сер Алекс Фергусон, го искористи слободното време да прошета низ Скопје. Иако пеколно жешко, Фергусон, сепак, претпладнево отиде на прошетка во Старата скопска  чаршија.

Ќе ви се допадне