Серена Вилијамс на Мет Гала откри дека е бремена со второ дете

Пензионираната тенисерка Серена Вилијамс (41)  на црвениот тепих на Мет Гала се појави со сопругот Алексис Оханијан и покажа дека е бремена со нејзиното второ дете.

„Бев толку возбудена кога Ана Винтур не покани тројцата на Мет Гала“, рече Вилијамс во објавата на Тик ток.

Вилијамс, долгогодишна пријателка на главната уредничка на „Вог“, Ана Винтур и „ко-претседавачот“ Мет Гејл, е често присутна на годишниот настан.

Фото: Andrew Kelly/REUTERS

Темата на овогодинешната гала вечер беше „Карл Лагерфелд: линијата на убавината“, во чест на починатиот дизајнер на Шанел.

Но, Серена не беше единствената која на познатиот настан го покажатрудничкиот стомак. И Карли Клос (30) признала дека е бремена.

Фото: Andrew Kelly/REUTERS

На црвениот тепих се појави и бремената Ријана која на настапот на Супербол по петгодишна пауза покажа дека е бремена.

Фото: Andrew Kelly/REUTERS

Scroll to Top