(Видео) Роналдо даде гол и го бакна Дибала

By

Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо беше главна ѕвезда на мечот против Парма. Португалецот постигна два погодоци и му донесе нова победа на тимот од Торино.

Највпечатлив момент од мечот беше вториот гол, кога Роналдо славејќи, случајно го бакна својот соиграч Дибала.

Ѕвездата на „старата дама“ одигра уште еден фантастичен меч и ја продолжи одличната форма.

Ќе ви се допадне

AnimeBee: Beelzebub anime episode 60 online free at https://animebee.to dubbed anime

Watch Diabolik Lovers OVA Episode Full

AnimeHeaven: Wake Up, Girl Zoo! Miyagi PR de Go! anime episode Full online free at https://animeheaven.pro watch animes

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Behance: https://www.behance.net/gogoanimelol

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/animefreakws