(Видео) „Сè е отидено и знамето и мамето“ – Игор Џамбазов промовираше нова песна

By

Познатиот актер и шоумен Игор Џамбазов по подолго време промовираше нова песна. Глумецот инспириран од актуелните настани во земјата ја испеа  „И племето и семето“, во која пее за името, за знамето, за мамето, за „Воинот на коњ“…

Гледајте го видеото:

Ќе ви се допадне