(Видео) Селена Гомез се сопна од високите штикли на доделувањето на САГ-наградите

Актерката и пејачка Селена Гомез се сопна на црвениот тепих пред фотографите. За време на нејзиниот прв настан во 2022 година, САГ наградите, на Селена Гомез ѝ се случи непријатна ситуација. Tаа се појави на бината боса, во црн плишан фустан.  Многумина се прашуваа што ѝ се случило на 29. годишната ѕвезда која за доделувањето на наградите одбрала фустан од „Оскар дела Рента“ и чевли од „Кристијан Лубутен“. Гомез се сопна на црвениот тепих и не само што ѝ се скршила потпетицата го повредила и стапалото.