Вил Смит јавно се пошегува со Хали Бери

By

Актерот Вил Смит (49) вчера се пошегува на сметка на својата колешка Хали Бери праќајќи ѝ на „Инстаграм“ смешна фотографија од нив двајца. Вил Смит не можејќи да најде заедничка фотографија на интернет, со помош на фотошоп ги помешал нивните лица и ѝ ја испратил како честитка за роденденот.

dobivaj vesti na viber

Актерот ги насмеа фановите со коментарот дека на интернет успеал да најде само една нивна заедничка фотографија.

„Мој драги Вил, не можам доволно да ти се заблагодарам за оваа убава честитка. Нека лицата секогаш ни бидат вака компатибилни и отсега да користиме само вакви фотографии наместо вистински“, му одговорила Бери.

Вчера Хали Бери го прослави својот 52. роденден.

Ќе ви се допадне