Аријан Адеми потпиша за Пекинг Гуан и се сели во Кина

Аријан Адеми е нов член на фудбалскиот клуб Пекинг Гуан, еден од најдобрите клубови во Кина.

Адеми во дресот на Пекинг Гуан веќе го почал тренингот, а од клубот потврдиле за трансферот.

Тој потпишал договор на три години. По сезона Адеми би требало да зема по 2,8 милиони евра, во кои не се пресметани бонусите.

„Добредојде Аријан Адеми“ се огласија од таборот на Пекинг Гуан до нашиот репрезентативец и некошен член на Динамо Загреб.

Scroll to Top