Борис Бекер ги нервирал чуварите и затворениците, па го избркале во друг затвор

By

Поранешниот тенисер Борис Бекер од еден бил префрлен во друг затвор во близина на Лондон оти ги нервирал чуварите и затворениците, пишуваат германските медиуми. Ова го потврдил и неговиот адвокат, кој рекол дека причината за преселбата на Бекер е што постојано се жалел на условите во затворот и имал посебни барања, а со тоа им правел проблем на чуварите.

dobivaj vesti na viber

Во новиот затвор, каде што ќе биде сместен Бекер, има околу 480 затвореници во посебни и заеднички ќелии, каде што ќе имаат можност да го продолжат образованието или да се занимаваат со спорт.

Бекер на крајот на април во Лондон беше осуден на две ипол години затвор поради банкрот и проневера.

Ќе ви се допадне