(Фото) Двојникот на Здравко Чолиќ живее во Битола

By

Српскиот пејач Здравко Чолиќ неодамна оставри средба со својот двојник од Битола. Битолчанецот Митко Јанкуловски помеѓу битолчани познат е како двојник на балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ.

dobivaj vesti na viber

Тој е вработен во позната битолска банка и нема никаква врска со музиката.

Средбата се случила минатата недела кога Чолиќ одржа концерт во познато битолско кабаре, кога му ја бакна раката на неговиот прв менаџер Велибор Џаровски Џаро во знак на почит.

Фото Керим Етемовски

Ќе ви се допадне