Гигантска акустична гитара во која може да се ноќева

Зграда во јужнокорејското село Icheon Arts and Crafts изгледа како џиновска акустична гитара. Можете да спиете во него благодарение на Интернет платформата за изнајмување сместување Airbnb.

dobivaj vesti na viber

Можете да спиете во вратот на гитарата, односно во станот на третиот кат, кој има посебен влез од останатиот дел од зградата и пространа тераса за уживање.

Станот вклучува спална соба за максимум две лица, кујна и бања со тоалет, а се издава по цена од околу 64 евра за ноќевање.

Сопственикот, кој на Airbnb се претставува како Сунгвон, откри дека неговиот татко – инаку голем љубител на гитарата – е одговорен за надворешноста на ова необично сместување.

Таткото не само што свири гитара, туку ги прави во работилницата на првиот кат од зградата. Ако останете во оваа област, можете да ја посетите, па дури и да земете часови по укулеле.

 

Scroll to Top