Хороскоп за 11 јуни: Ракот го очекува тајна романса, а Овенот ќе помине убави моменти со партнерот

Овен
Месечината во Вага го нагласува партнерството, а Месечината во Шкорпија блеска на интимноста на овој викенд, па вашата врска со саканата личност е во центарот на вниманието. Делата зборуваат погласно од зборовите. Направете нешто за партнерот што тој ќе го цени и ќе бидете задоволни од тоа како се одвиваат работите.

Бик
Спојот помеѓу вашата владејачка планета Венера и Уран во првата куќа на личноста ве прави центар на вниманието. Потребата за слобода и желбата за создавање нов живот се нагласени токму сега. Еден месец во Шкорпија во вашиот партнерски сектор кој се спротивставува на оваа спојка може да ви помогне да се ослободите од се или кој било кој се обидува да ве држи премногу цврсто.

Близнаци
Месечината Шкорпија во сабота се фокусира на вашето здравје и благосостојба, а противењето на спојувањето на Венера со Уран бара од вас да се фокусирате на вашиот духовен живот, а не само на физичката реалност. Во недела, противењето помеѓу вашата владејачка планета Меркур и Месечината може да ве вознемири.

Рак
Спојот на Венера и Уран во сабота го осветлува вашиот социјален живот, а спротивставувањето на Месечината во Шкорпија може да поттикне неочекувани или тајни романси.

Лав
Спојувањето на Венера и Уран во сабота се спротивставува на Месечината во Шкорпија. Можеби ќе се најдете растргнати помеѓу домот/семејството и кариерата. Тешка е ситуацијата, но ќе можете да најдете решение. Искористете ја креативноста која доаѓа од триото на Месечината и Нептун во недела за да направите убави промени во вашиот дом.

Девица
Спојот на Венера и Уран во сабота ве прави нервозни поради промените и проширувањето, но противењето на Месечината на Шкорпија може да ве исплаши и да ве натера да не сакате да ја прифатите промената што ја посакувате. Во недела, спротивставувањето помеѓу вашиот владетел, Меркур и Месечината може да ве натера да се чувствувате премногу стимулирани и можни се зголемени емоции.

Вага
Спојот помеѓу вашата владејачка планета, Венера и Уран во вашиот сектор на интимност создава потреба за проширување и слобода. Во исто време, спротивставувањето на Месечината во знакот на Шкорпија ве провлекува со желба за сигурност.

Шкорпија
Месечината во Шкорпија во сабота се спротивставува на спојувањето на Венера и Уран, активирајќи го вашиот сектор на врски. Промената тргна по ваш пат. Прифатете го, не се спротивставувајте. Во недела, Месечината според вашата владејачка планета Плутон, ви помага да застанете и да кажете што треба да се каже.

Стрелец
Во сабота спојот меѓу Венера и Уран ќе ви ја размрда рутината и навиките, а спротивставувањето на Месечината во Шкорпија ќе ве утеши со нејзините духовни практики. Во недела, тројката помеѓу Месечината и Нептун носи среќна енергија.

Јарец
Спојот меѓу Венера и Уран во сабота ја зголемува нестабилноста во вашата романтична врска, повикувајќи на длабоки промени. Во недела тројката помеѓу Нептун во Риби и Месечината во Шкорпија ве поттикнува да поминувате повеќе време со пријателите.

Водолија
Вашата владејачка планета Уран е во врска со Венера и се спротивставува на Месечината во Шкорпија во сабота, создавајќи променлива енергија што може да направи работите околу куќата да се чувствуваат нестабилни. Во недела, тројката помеѓу Месечината и Нептун ви овозможува да ги надградите вашите соништа, цели и основни вредности за да усогласите сè.

Риба
Во сабота работите стануваат диви бидејќи спојот меѓу Уран и Венера е спроти Месечината во Шкорпија. Користете ја енергијата генерирана од овој транзит за да ги проширите вашите хоризонти. Вашата владејачка планета Нептун, во недела наутро во тројката со Месечината во Шкорпија. Вие сте во вашиот емотивен елемент. Креативноста ја има во изобилство, негувате благодарност, отворено срце и подготвени сте за поволни промени.
		
		
			
Scroll to Top