Хороскоп за 16 септември: Лавот заљубен во личност што ја запознал на социјалните мрежи, нова врска за вагата

Овен
Средбата со колегите ќе биде успешна, но може да потрае подолго од очекуваното. Исцрпувачки преговори. Во љубовта со сериозен разговор ќе го надминете проблемот во однос на партнерот. Ситуацијата ќе почне брзо да се подобрува. Потребно е само трпение и разбирање.

Бик
Ќе го проширите кругот на соработници од странство и ќе склучите профитабилна соработка. А сепак, почетокот може да биде малку доцна. Соочени сте со одлуката дали да се смирите со бившиот партнер. Размислете добро, бидејќи и самите знаете дека вашиот партнер нема да се промени.

Близнаци
Се чувствувате како сите да заговараат против вас. Најмудрото нешто што треба да направите би било да се повлечете и само да ја завршите својата работа. Се чини дека партнерот се сомнева во вас, а вие, пак, тоа го сметате за навреда. Исправете ја таа неправда на време. Не дозволувајте меѓу вас да владее тишина.

Рак
Овој ден ви носи поволни вести во врска со нова деловна понуда. А сепак, ќе бара дополнителна обука и многу напор. Запознавањето со атрактивна личност на забава по некое време ќе се претвори во нешто многу повеќе.

Лав
Денеска не е препорачливо да направите ризичен деловен потег. Потпрете се на членовите на тимот или оставете го тоа за подоцна. Премногу ви се допаѓа личноста која ја запознавте преку социјалните мрежи, но делува многу далечно. Можеби тоа е само маска.

Девица
Во дилема сте околу нова деловна понуда. Подобро почекајте времето да ви ја покаже насоката во вашата понатамошна кариера. Премногу обврски ве оддалечија од партнерот, но тоа ќе се обидете да го надоместите денес.

Вага
Ако планирате да станете независни или да се здружите со некого за да развиете приватен бизнис, ќе направите добра одлука. Слободните ваги се во дилема, сакаат двајца. Бидете реални во вашата проценка.

Скорпија
Овој период ви носи успешно склучување договори за долгорочна соработка, особено во трговијата и креативните професии. Ве воодушевува личноста со која сте почнале сè повеќе да се гледате. Можен е почеток на сериозна врска.

Стрелец
Невработените стрелци денес можат да добијат добра деловна понуда за соработка со скратено работно време или работа преку интернет. Несогласувањето околу решавањето на важни прашања во семејството може целосно да ве исфрли од колосек денес.

Јарец
Ќе бидете поддржани од многу моќна и влијателна личност, па денес можете да ги презентирате вашите креативни идеи и да настапувате јавно. Овој период може да ви врати симпатија од минатото. Обновување на љубовната врска.

Водолија
Успехот ќе го постигнете преку креативност и инвентивни идеи. Во овој период можете да остварите голема заработка. Партнерот изразува сомнежи за вас. Сепак, оваа потреба за контрола ја задушува вашата слобода и ве тера да размислувате за раскинување.

Риби
Во овој период најдобро ќе се снајдат Рибите кои работат на интернет или се занимаваат со информатички технологии. Овој ден може да ви донесе чувство дека не сте разбрани од партнерот. Неопходен е разговор.