Хороскоп за 17 ноември: проблеми во љубовта за Бикот, на Близнаците им треба промена

ОВЕН
За вас секоја активност е, во суштина, работа. Со задоволство ја прифаќате организацијата на прослава на која најмногу ќе учествуваат луѓето со кои имате деловна врска. Ако не се опуштите на време, вашиот перфекционизам може да се претвори во агонија.

БИК
Преправајте се дека не ја забележувате незаинтересираноста на вашата сакана. Мислите дека со тоа што ќе го игнорирате ќе го избегнете проблемот, но вистината е дека со прикривањето ја влошувате и онака напнатата ситуација. Зборувајте, работите не се толку црни како што изгледаат на прв поглед.

БЛИЗНАЦИТЕ
Копнеете за промени во куќата. Недостигот на средства ве спречува да направите нешто конкретно, па се одлучувате за мали измени и преместувања кои ќе донесат нова енергија во вашата околина. Ако ги вклучите и домашните, задоволството ќе биде колективно.

РАК
Прекумерната грижа станува исцрпувачка за секого. Своите стравови ги проектирате најмногу на женскиот дел од семејството. Интензивно размислувате за секој детал, а ви недостигаат големите работи. Домаќините ја чувствуваат вашата потреба да им угодите на сите како притисок.

ЛАВ
Самодовербата и арогантниот однос ја иритираат околината која долго време е трпелива со сите гафови што сте ги направиле. Доколку не се тегнете, на крајот од денот може да доживеете многу непријатна ситуација од која ќе излезете со наведната глава.

ДЕВИЦА
Расположението се зголемува. Свесни сте дека можете да сметате на голема поддршка од пријателите бидејќи тоа сте го заработиле од нив со вашите напори и жртви во изминатиот период. Ве очекуваат пријатни моменти и мало изненадување подготвено од партнерот.

ВАГА
Имате многу планови и очекувате наскоро да започнете некои од нив. За жал, денешните настани нема да ви донесат големи откритија, освен што околностите ќе ве натераат да размислите дали патот на кој сте излегле е најповолен за некој како вас.

ШКОРПИЈА
Одите во круг бидејќи не прифаќате некои мали порази. Во прашање се некои крајно безначајни работи, а вие од тоа направивте драма во повеќе дела. Можеби е време да ги анализирате вашите внатрешни нагони, поради што вашето его не прифаќа отстапувања, дури и симболични.

СТРЕЛЕЦ
Губете премногу време обидувајќи се да соберете група луѓе за да се посветите на заедничката цел. Проблемот не е во тоа што не сакаат да соработуваат со вас, туку пречката е што не сите го гледаат, на ист начин, она што ви е толку кристално јасно.

ЈАРЕЦ
Поминувате непотребно време организирајќи го патувањето и не сте сигурни дека се е изводливо. Не сте ги завршиле најважните работи. Проверете ги документите, условите за патување и средствата што ви се потребни. Прегледите може да ви го комплицираат денот.

ВОДОЛИЈА
Преокупирани сте со други проблеми, па овој ден за вас е како и секој друг ден. Саканата личност се обидува да ви пренесе нешто важно, но вие тоа не го забележувате. Започнете пред да биде предоцна да го поправите вашиот љубовен живот.

РИБА
Поради изразените промени на расположението сте почувствителни што може да доведе до разнишана љубовна врска и големо искушение. Во срцето сè уште чувате силни впечатоци од минатото, па сеќавањето на неуспешната голема љубов ја вознемирува вашата нова.

Scroll to Top